Sıkça Sorulan Sorular

Tam aksine Folyo kaplama, aracın dış etkilerden korunması, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya tamamen zevke bağlı olarak otomobilin dış yüzeyinde koruyucu bir katman olarak aracınızın rengini de değiştirmenize olanak sağlar.

Aracın kaportasında herhangi bir onarım gerektiren durum olmadığı taktir de uygulama 2 gün sürmektedir. Komple şeffaf koruma uygulama yapılan araçlarda hassas işçilik uygulandığı için 3 gün sürmektedir.

Aracınız uygulama merkezimize geldiğinde ilk olarak aracın dışında olabilecek kusurlar tespit edilir müşteri isteği dahilinde bu kusurların tamiratı yapıldıktan sonra aracın söküm işlemleri başlar daha sonra kaplamaya ön hazırlık olarak demir tozu temizliği kil temizliği yapılır ve araç detaylı bir şekilde yıkandıktan sonra özel solüsyonlarla boyanın yüzeyi ve kıvrım yerlerindeki yağ ve kirlerden arındırılır. Daha sonra uygulanan ürünün ilerleyen zamanda sökülmesini kolaylaştırmak adına boya koruma ürünleri uygulanır sonrasında ise araç kaplanmaya hazır hale gelir.

Kullanılan folyolar tüm yaz ve kış koşullarına dayanıklıdır. Dikkat edilmesi gereken noktalar yazın aracın üzerine gelebilecek ağaç reçinesi ve kuş pisliği gibi asitli kirlerin araç yüzeyinden çok zaman geçmeden temizlenmesi gerekmektedir. Kış mevsiminde ise yol tuzlamasında kullanılan tuz ve solüsyonların araçların boyasını ve kullanılan folyo ürünlerinin üzerinde uzun süre bekletildiği zaman izler oluşturduğunu görmekteyiz bu sebeple aracınızın parlaklığını ilk gün ki gibi kalması için temizliğine özen gösterilmelidir.

Aracın üzerindeki amblem ve yazılar sökülmeden önce gerekli ölçüler alındıktan sonra sökülür boya üzerindeki kalıntılar temizlendikten sonra amblem ve yazıların arkasındaki yapışkan yenilenerek uygulama sonrasında tekrar aynı yerlerine yapıştırılır.

Uygulamalarımız oda sıcaklığında yapıldığı için işlem bittikten sonra aynı gün içerisinde de yıkanabilir fakat biz bir hafta yıkanmamasını kontrol amaçlı ilk yıkamasını tarafımızca yapılmasını tavsiye ediyoruz.